Всеукраїнські змагання з автомодельного спорту

Дата: 14.03.2024 16:45

З 08 по 10 березня 2024 року  комунальний заклад «Луцький міський Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Луцької міської ради» вперше на своїй базі радо приймав один із етапів всеукраїнських змагань з автомодельного спорту (кордові кімнатні моделі) – Всеукраїнські відкриті змагання з кордових автомоделей у приміщенні серед учнівської молоді (юнаки до 12 років, IV ранг) та Чемпіонат України – І етап (юнаки), кордові моделі, у приміщенні, IV ранг. Організаторами змагань є Український державний центр позашкільної освіти (УДЦПО) та  всеукраїнська ГО «Українська федерація автомодельного спорту зі статусом «Національна».  На заході були присутні команди з декількох регіонів України, а саме: Рівненська обл. (м. Рівне), Дніпропетровська обл. (м. Покров), м. Луцьк (ЦНТТУМ), Волинська обл. (ЦПО). Саме війна стала на заваді приїзду усіх запланованих команд з цього виду спорту, та ми все ж вдячні ЗСУ за можливість провести вперше на Волині Всеукраїнські змагання одного з напрямків автомодельного спорту.

Змагання відкрив директор Луцького міського ЦНТТУМ Сергій Вікторович Солодовник, представивши учасників команд та вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять Данильчука Ігоря Євгеновича, директора ЦНТТУМ 2002-2024 рр.

З вітальним словом виступили шановні гості: Чебелюк Ірина Іванівна, заступник міського голови Луцької міської ради, Бондар Віталій Олексійович, директор департаменту освіти Луцької міської ради, Тетяна Юріївна Грицук, заступник директора департаменту культури, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, Демедюк Юрій Григорович, заступник директора УДЦПО, Філіпчук Оксана Романівна, директор ЦПО Волинської обласної ради, Качур Віктор Валентинович, президент ГО «Українська федерація автомодельного спорту зі статусом «Національна».

Окрім того, в рамках всеукраїнського заходу, відбувся міні-брифінг за участю представників влади, всеукраїнської федерації автомодельного спорту, закладів позашкільної освіти, депутатів обласної та міської рад, на якому обговорювалися проблеми розвитку автомодельного спорту в період воєнного стану, вклад педагогів-позашкільників у розвиток здібностей та обдарувань вихованців. Запропоновано в план заходів внести проведення всеукраїнських змагань з автомодельного спорту на Кубок імені Ігоря Данильчука, директора Луцького міського ЦНТТУМ (2002-2024 рр.), лідера, який зумів зберегти та розвивати науково-технічну творчість, запалював серця і вів за собою вихованців та педагогів.

Програма змагань передбачала змагання моделей по 5 класах (ЕЛ-ІГРАШКА, ЕЛ-АЕРО, ЕЛ-К, ЕЛ-О, РАЛІ). У кожному класі учасники мали по 3 спроби запуску своїх моделей.  Дуже цікавим та захоплюючим було змагання 10 березня у класі РАЛІ. Тут витримку  і витривалість мали продемонструвати не лише моделі, а й учасники змагань.

Та як у кожній боротьбі, є переможці, є переможені. Комусь не вистачило фарту, комусь долі секунди, а комусь витримки.

За підсумками перегонів учасники отримали наступні результати:

клас автомоделей ЕЛ-АЕРО:

І місцеКлименко Анна, вихованка Луцького міського ЦНТТУМ,

ІІ місце Курочка Ярослав, вихованець Будинку творчості дітей та юнацтва, м. Покров Дніпропетровської обл.,

ІІІ місце Дубровін Дмитро,  вихованець Будинку творчості дітей та юнацтва, м. Покров Дніпропетровської обл.

клас автомоделей ЕЛ-АЕРО:

ІІ місце – Мельничук Максим, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ,

ІІІ місце – Мельник Андрій, вихованець ЦПО Волинської обласної ради

клас автомоделей ЕЛ-К:

І місце Мельничук Максим, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ

ІІ місце Лясковецький Дмитро, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ

ІІІ місце Курочка Ярослав, вихованець Будинку творчості дітей та юнацтва, м. Покров Дніпропетровської обл.

клас автомоделей ЕЛ-О:

І місце Павлюк Олександр, вихованець Рівненського міського центру творчості учнівської молоді,

ІІ місце – Помазун Анна, вихованка ЦПО Волинської обласної ради,

ІІІ місце – Здищук Остап, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ.

клас автомоделей Ралі:

І місце – Помазун Анна, вихованка ЦПО Волинської обласної ради,

ІІ місце – Здищук Остап, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ,

ІІІ місце – Петрук Ілля, вихованка ЦПО Волинської обласної ради.

Особливу нагороду Луцького міського ЦНТТУМ отримали учасники:

Помазун Богдан, вихованець ЦПО Волинської обласної ради – за волю до перемоги, Здищук Остап, вихованець Луцького міського ЦНТТУМ – наймолодший учасник.

У командному заліку перемогу здобули:

І місце – КЗ «Луцький міський Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Луцької міської ради», м. Луцьк;

ІІ місце – КЗПО «Будинок творчості дітей та юнацтва» м. Покров Дніпропетровська обл.;

ІІІ місце – Центр позашкільної освіти Волинської обласної ради.

Вітаємо переможців та їх наставників, а також усіх учасників із здобутими нагородами! Щиро віримо, що наступні змагання пройдуть у мирній Україні, і ми зможемо зібрати усіх шанувальників цього видовищного захоплюючого спорту!