Навчально-методичний кабінет психологічної служби

Перейти на сайт навчально-методичного кабінету психологічної служби

Грайся та розвивайся

20.09.2022 року ТОВ «Тигрес» спільно з департаментом освіти ЛМР, НМК ПС розпочали реалізацію партнерського проєкту «Граємось та розвиваємось». Метою заходу є безкоштовне забезпечення дошкільних закладів Луцької МТГ боксами іграшок-тренажерів для раннього розвитку дітей дошкільного віку, інформування батьків, працівників закладів дошкільної освіти щодо методики їх використання. Важливо, що в період військових дій старі іграшки дають дітям відчуття стабільності, а нові – дарують яскраві враження та переключають увагу зі стресу на користь позитивних емоцій.

У рамках проєкту представниками ТОВ «Тигрес» Нідією Сенюк та Аліною Матвійчук проведено екскурсію для практичних психологів ЗДО на виробництво м’яконабивних та пластмасових іграшок, ознайомлено із процесом їх виробництва та дотримання екологічних норм, представлено бокс для раннього розвитку дітей, який вміщує вироблені ТМ Тigres пірамідки, сортери, пазли, мозаїки, конструктори та інше. Керівником НМК ПС Ольгою Матвійчук та методистом Лідією Курило на базі ТОВ «Тигрес» проведено круглий стіл з теми «Роль іграшки у ранньому розвитку дітей дошкільного віку».

Найближчим часом кожен дошкільний заклад отримає бокс з іграшками, які є дієвим діагностичним, розвитковим та корекційним інструментом у роботі практичного психолога ЗДО.

Висловлюємо щиру вдячність дирекції ТОВ «Тигрес», організаторам проєкту за ініціативність, благодійність, небайдужість та активну соціальну позицію. «Тигрес» – це країна добра, позитивних  емоцій, безпеки та стабільності для луцьких та всіх українських дітей.

ЗУСТРІЧАЄМО ВПЕРШЕ ХІБУКІ У ЛУЦЬКУ!

Хібуки-іграшка надійшла в Україну від ізраїльських колег у рамках проекту «Хібукі терапія». Проєкт створено Дафною Шарон-Максимов. Хібуки в перекладі з івриту означає «обійми», і ця іграшка вміє обіймати. Вона є терапевтичною методикою роботи з дитячою травмою. Створив її доктор Шай Хен-Галь у 2006 році під час другої ліванської війни в Ізраїлі. З того часу Хібукі допомагає дітям Ізраїлю, Японії, Америки переживати травму, впоратися з болем, втратою та руйнуваннями, а зараз вона допомагає дітям України.

Сама іграшка виготовляється у нас, у Дніпрі, на фабриці дитячих іграшок ТМ Macik  завдяки фінансовій підтримці американської компанії "United Help Ukraine".

До кожної іграшки додається книжечка у картинках для малюків та історія Хібукі, яку можна прочитати. Ілюстрація та поліграфія зроблені у Львові, компанією «ТАКА МАКА».

Хібукі це не іграшка, яку можна купити і подарувати дитині. Це процес, в який психолог, психотерапевт дбайливо входить разом з дитиною і відповідно до методики допомагають їй упоратися з тією травмою, яку вона отримала від війни.

З ініціативи НМК психологічної служби департаменту освіти ЛМР 09 вересня на базі Будинку вчителя організовано зустріч внутрішньо переміщених сімей, які тимчасово проживають у місті Луцьку,  з Мокляк Валентиною, регіональним керівником Всеукраїнського проєкту «Хібукі терапія», арт – терапевтом, соціальним педагогом, та Панасюк Наталією, регіональним тренером проєкту з м. Рівне. Мета зустрічі - допомогти дітям ВПО впоратися з травмою, ПТСР, болем, втратою,  спричинених війною.

УПЕРШЕ діти у Луцьку отримали іграшку Хібукі (собаку – обіймаку), яка є потужним терапевтичним інструментом у роботі з ПТСР.

Загалом на заході були присутні 18 батьків та 14 дітей, із них 8 дітей віком від 4 до 6 років та 6 дітей віком від 7 до 14 років, які відвідують ЗДО №№ 11, 37, 5, 39 та ЗЗСО №№ 1, 4, 24, 25, 27.

Хібукі для дитини стає справжнім другом, з яким вона ходить гуляти, займається спортом, при повітряній тривозі йде у безпечне місце, читає книжки, малює, грає на планшеті та вивчає англійську. А ще він розповідає цікаві казки. Обійми з Хібукі допомагають відчути комфорт і близькість, упоратися зі страхом, підвищити самооцінку, зняти напругу, подолати стрес та втамувати біль.

Хештеги Хібукі: #UnitedHelpUkrain

#HibukiUkrain