Навчально-методичний кабінет психологічної служби
Перейти на сайт навчально-методичного кабінету психологічної служби
Ми - майбутнє твоє, Україно!
Освіта має багато важелів, що покращують права людей та відкривають перед ними більше можливостей. Окрім цього, освіченість приводить до процвітання та миру у світі.
Учні інклюзивних класів Луцької ТГ розпочинають другий семестр навчального року з акції: «Міжнародний день освіти» - 24 січня. Свято досить молоде… Воно було встановлене в грудні 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Попри те, що світ відзначає його лише декілька років, це чудова нагода згадати, що саме освіта рухає суспільство вперед та є фундаментом розвитку економіки країни.
Пам’ятаймо: якісна освіта - один із наріжних каменів перемоги та майбутніх успіхів держави.
Бажаємо усім учасникам освітнього процесу міцного здоров’я, натхнення, добробуту і нових звершень в ім’я України.
За даними соціологічних досліджень, проведених в рамках підготовки Всеукраїнської програми ментального здоров’я, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення за психологічною допомогою. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.
Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожної людини, тому що це така ж базова необхідність як і дбати про здоров’я фізичне. Адже ментальне та фізичне здоров’я – це нерозривне ціле.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність».
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та з метою сприяння формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та використання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан, пропонуємо скористатися спеціальними сторінками:
http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Грайся та розвивайся
20.09.2022 року ТОВ «Тигрес» спільно з департаментом освіти ЛМР, НМК ПС розпочали реалізацію партнерського проєкту «Граємось та розвиваємось». Метою заходу є безкоштовне забезпечення дошкільних закладів Луцької МТГ боксами іграшок-тренажерів для раннього розвитку дітей дошкільного віку, інформування батьків, працівників закладів дошкільної освіти щодо методики їх використання. Важливо, що в період військових дій старі іграшки дають дітям відчуття стабільності, а нові – дарують яскраві враження та переключають увагу зі стресу на користь позитивних емоцій.
У рамках проєкту представниками ТОВ «Тигрес» Нідією Сенюк та Аліною Матвійчук проведено екскурсію для практичних психологів ЗДО на виробництво м’яконабивних та пластмасових іграшок, ознайомлено із процесом їх виробництва та дотримання екологічних норм, представлено бокс для раннього розвитку дітей, який вміщує вироблені ТМ Тigres пірамідки, сортери, пазли, мозаїки, конструктори та інше. Керівником НМК ПС Ольгою Матвійчук та методистом Лідією Курило на базі ТОВ «Тигрес» проведено круглий стіл з теми «Роль іграшки у ранньому розвитку дітей дошкільного віку».
Найближчим часом кожен дошкільний заклад отримає бокс з іграшками, які є дієвим діагностичним, розвитковим та корекційним інструментом у роботі практичного психолога ЗДО.
Висловлюємо щиру вдячність дирекції ТОВ «Тигрес», організаторам проєкту за ініціативність, благодійність, небайдужість та активну соціальну позицію. «Тигрес» – це країна добра, позитивних емоцій, безпеки та стабільності для луцьких та всіх українських дітей.
ЗУСТРІЧАЄМО ВПЕРШЕ ХІБУКІ У ЛУЦЬКУ!
Хібуки-іграшка надійшла в Україну від ізраїльських колег у рамках проекту «Хібукі терапія». Проєкт створено Дафною Шарон-Максимов. Хібуки в перекладі з івриту означає «обійми», і ця іграшка вміє обіймати. Вона є терапевтичною методикою роботи з дитячою травмою. Створив її доктор Шай Хен-Галь у 2006 році під час другої ліванської війни в Ізраїлі. З того часу Хібукі допомагає дітям Ізраїлю, Японії, Америки переживати травму, впоратися з болем, втратою та руйнуваннями, а зараз вона допомагає дітям України.
Сама іграшка виготовляється у нас, у Дніпрі, на фабриці дитячих іграшок ТМ Macik завдяки фінансовій підтримці американської компанії "United Help Ukraine".
До кожної іграшки додається книжечка у картинках для малюків та історія Хібукі, яку можна прочитати. Ілюстрація та поліграфія зроблені у Львові, компанією «ТАКА МАКА».
Хібукі це не іграшка, яку можна купити і подарувати дитині. Це процес, в який психолог, психотерапевт дбайливо входить разом з дитиною і відповідно до методики допомагають їй упоратися з тією травмою, яку вона отримала від війни.
З ініціативи НМК психологічної служби департаменту освіти ЛМР 09 вересня на базі Будинку вчителя організовано зустріч внутрішньо переміщених сімей, які тимчасово проживають у місті Луцьку, з Мокляк Валентиною, регіональним керівником Всеукраїнського проєкту «Хібукі терапія», арт – терапевтом, соціальним педагогом, та Панасюк Наталією, регіональним тренером проєкту з м. Рівне. Мета зустрічі - допомогти дітям ВПО впоратися з травмою, ПТСР, болем, втратою, спричинених війною.
УПЕРШЕ діти у Луцьку отримали іграшку Хібукі (собаку – обіймаку), яка є потужним терапевтичним інструментом у роботі з ПТСР.
Загалом на заході були присутні 18 батьків та 14 дітей, із них 8 дітей віком від 4 до 6 років та 6 дітей віком від 7 до 14 років, які відвідують ЗДО №№ 11, 37, 5, 39 та ЗЗСО №№ 1, 4, 24, 25, 27.
Хібукі для дитини стає справжнім другом, з яким вона ходить гуляти, займається спортом, при повітряній тривозі йде у безпечне місце, читає книжки, малює, грає на планшеті та вивчає англійську. А ще він розповідає цікаві казки. Обійми з Хібукі допомагають відчути комфорт і близькість, упоратися зі страхом, підвищити самооцінку, зняти напругу, подолати стрес та втамувати біль.
Хештеги Хібукі: #UnitedHelpUkrain
#HibukiUkrain
#hibukitherapy
#hibuki
#ХібукіУкраїни
#хібукітерапія
#діти#Хібукі