Математичні дисципліни

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання математики у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання інформатики у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році

Формуємо цифрову грамотність учителя

Не відкриємо Америки, коли в котре наголоcимо, що шкільна природнича освіти працює на вимогу часу та запит соціуму. Основною парадигмою сучасної школи є   впровадженням в освітній процес  STEM– навчання, в основі якого лежить принцип  інтеграції природничих дисциплін, математики та технологій на основі цифрової грамотності.

Час постійно змінюється і вносить свої корективи  в освітній процес. Зокрема на часі робота ЗЗСО в умовах адаптивного карантину. Наказ МОН України від 16.09. 2020 № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання»  визначив основні аспекти  роботи закладів загальної середньої освіти у даний період.

Запровадження технологій змішаного навчання, на нашу думку, є необхідним кроком щодо адаптації освітнього процесу до роботи в  умовах карантину, яке буде повністю базуватися на цифровій компетентності як учителя, так і учня.

Завдання методичної служби сформувати цифрову грамотність усіх учасників освітнього процесу, що ми й робимо, працюючи дистанційно на різних платформах з педагогами, а через педагогів -  і з учнями.

Значні напрацювання щодо форм і методів дієвого  дистанційного навчання використовують у своїй роботі учителі  предметів природничого циклу, математики та інформатики  Луцького ліцею №27. 29 жовтня на базі закладу проведено міський семінар-практикум керівників шкільних м/о міста учителів предметів природничого циклу, фізики, математики та інформатики, у ході якого педагоги закладу, демонструючи  власні напрацювання, навчаючи інших,  удосконалювали власну майстерність (програма додається).

Програма міського семінару з теми

Використання елементів STEM - навчання в  освітньому просторі

Зустріч відбулася на платформі Meet

Відкриття семінару

Віталій Бондар

Директор Луцького ліцею №27

Тетяна Фролова

Методист ЛМК

Леся Сушик

Методист ЛМК

Використання елементів STEM-освіти в ліцеї 27

Заступник директора Луцького ліцею №27

Перша сесія

Група 1

Про материки, математику та інше

Олександр Малишко

Вчитель географії

Світлана Волох

Вчитель фізики

Олександр Себлевець

Група 2

Навіщо вчити дроби

Олена Кошла

Дана Лебедь

Тетяна Пастернак

Ольга Диня

Група 3

Про зорі і системи координат

Ольга Кирилюк

Юлія Дмитрук

Вчитель хімії та природознавства

Петро Лукавий

Вчитель фізики та інформатики

Група 4

Раз модель, два модель…

Лілія Онуфрійчук

Тетяна Ничипорук

Вчитель фізики та математики

Віталій Редька

Аліса Біла

Учениця 6-А класу

Проєкт «Тарілочка»

Математично-кавова перерва (Ольга Диня)

Друга сесія

Група 1

Лабораторні і практичні роботи під час дистанційного навчання

Юлія Дмитрук

Вчитель хімії

Олександр Стеблевець

Дана Лебедь

Світлана Волох

Група 2

Інженерний тиждень

Вчитель фізики

Олена Кошла

Олександр Малишко

Вчитель географії

Тетяна Пастернак

Група 3

Проєкти на уроках і не тільки

Петро Лукавий

Вчитель фізики та інформатики

Лілія Онуфрійчук

Тетяна Ничипорук

Вчитель фізики та математики

Віталій Редька

Ольга Кирилюк

Підведення підсумків. Обмін думками

Школа передового педагогічного досвіду учителів астрономії

28 жовтня 2020 року відбулося перше онлайн-заняття ШППД вчителів астрономії міста Луцька. Традиційно робота була організована у двох напрямках: новини астрономії та практична частина ( розвязування задач).

Учитель астрономії Луцького ЗЗСО № 9 Воробйова В. І. ознайомила педагогів з актуальними новинами астрономії за 2020 рік (забір ґрунту на астероїді Бенну, перенесення запуску навколоземного телескопа Джеймса Вебба на жовтень 2021 року, злиття галактик, Нобелівські лауреати поточного року тощо).

Керівник школи ППД, учитель астрономії ЗЗСО № 2 Поліщук Р. В. презентував завданнями Всеукраїнського Інтернет-турніру із природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація» в галузі «Астрономія». Роман Вікторович прокоментував розв’язки кількісних задач (завдання з періодом обертання Юпітера) та якісних (завдання на сучасні методи астрономічних досліджень, тісну подвійну систему), а також задачі підвищеного рівня складності. Учасники заходу активно долучалися до обговорення перебігу вирішення задач і розв’язування завдань обласного етапу олімпіади з астрономії.

Презентація "Новини 2020"

Засідання школи нових можливостей «Smart-освіта»

Фото без опису       26 жовтня відбулося чергове онлайн-засідання школи нових можливостей «Smart-освіта» з теми «Онлайн-уроки через платформи Meet та Hangouts» для вчителів математики.

Дистанційне навчання має бути чітко організованим, надавати можливість працювати професійно вчителям та отримувати високий рівень знань учням. На засіданні розглянуто алгоритм роботи педагога в умовах онлайн-навчання, розроблено чітку схему, створено рекомендації та поради для успішної співпраці учасників освітнього процесу.

Посилання на інтерактивний стендФото без опису