Дата: 05.08.2022 12:36

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники). Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Основними завданнями розвитку системи освіти Луцької міської територіальної громади є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти.

1. Найменування організатора громадського обговорення: Луцька міська рада (засновник).

У разі перепрофілювання (зміни типу) закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, ліквідація чи перепрофілювання (зміна типу) закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

2. Мета громадського обговорення: врахування думки жителів Луцької міської територіальної громади щодо перепрофілювання (зміни типу) комунального закладу загальної середньої освіти «Жидичинський ліцей № 31 Луцької міської ради».

Запрошуємо жителів Луцької міської територіальної громади долучитися до громадського обговорення проєкту рішення Луцької міської ради щодо перепрофілювання (зміни типу)  комунального закладу загальної середньої освіти «Жидичинський ліцей № 31 Луцької міської ради», забезпечення здобуття учнями загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

3. Прізвище та ім’я осіб, відповідальних за проведення громадського обговорення: Чебелюк Ірина Іванівна, заступник міського голови, Бондар Віталій Олексійович, директор департаменту освіти Луцької міської ради.

4. Місце проведення громадського обговорення: подвір’я біля комунального закладу загальної середньої освіти «Жидичинський ліцей № 31 Луцької міської ради», с. Жидичин, вул. Б. Хмельницького, 1.

5. Дата проведення громадського обговорення: 17.08.2022 о 14 год.

6. Обґрунтування:

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники). Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 11, ст. 25 , ст. 66 Закону України «Про освіту», ст. 32 «Про повну загальну середню освіту», виникла необхідність підготувати відповідний проєкт рішення.

Для проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);

функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених законом.